جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36256
  تاریخ انتشار : 29 مهر 1392 16:7
  تعداد بازدید : 529

  میرگلوبیات:

  ساختار بیمه ای کشور نیازمند ساماندهی جدی است

  یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خواستار هزینه شدن حق بیمه ها در مسیر منطقی و درست شد و گفت: وضعیت و ساختار بیمه ای کشور باید به صورت جدی ساماندهی شود.

  mirglobayat.jpg

  شهلا میرگلوبیات اظهار کرد: در حال حاضر افرادی که بیمه هستند از مزایای آن به شکل درست بهره‌مند نیستند. طبق قانون، افراد بیمه شده باید 30 درصد هزینه‌ها را پرداخت کنند و مابقی توسط بیمه‌گذار تقبل شود در صورتی که این قانون در کشور ما وارونه است و مردم 70 درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند.

   

  وی افزود: مردم ماهیانه مبلغی را به عنوان حق بیمه پرداخت می‌کنند و این امر از نظر مالی بیمه‌گذار را تأمین می‌کند. مشکل این است که این هزینه‌های دریافتی از مردم در کانال درست، منطقی و کنترل شده مصرف نمی‌شود و بیشترین هزینه به مردم تحمیل می‌شود که این کاملاً خلاف قانون است.

   

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه "سازمان تأمین اجتماعی سازمان قدرتمندی است که اگر به صورت صحیح مدیریت شود، می‌تواند درآمد کسب کرده و به مردم نیز کمک کند"، گفت: در این راستا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید سازوکار جدی در نظر بگیرد. با این روند که هر وزیر به دنبال مسائل خاص خود باشد و کار سیاسی کند به جایی نخواهیم رسید.

   

  میرگلوبیات با بیان اینکه "در شرایط فعلی مردم خواستار حل مسائل معیشتی و اقتصادی خود هستند"، اظهار کرد: برای تأمین این خواسته مردم باید به جنبه‌های مختلف توجه شود و درباره مسأله بیمه مردم، بهداشت و درمان و تأمین مواد غذایی کمک شود، اقدامات اساسی و اصولی صورت گیرد تا فشار وارد شده به مردم، کمتر شود.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28612070
اکنون :
49