جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36231
  تاریخ انتشار : 29 مهر 1392 14:7
  تعداد بازدید : 515

  دستگیری متصرف بستر «شمیل»

  رییس پلیس آگاهی استان هرمزگان از دستگیری زمین خواری که اقدام به تصرف غیرمجاز 4000 مترمربع از حاشیه رودخانه شمیل کرده بود، خبر داد.

  120-42.jpg

  سرهنگ سیدحسین اصلحی شهری در این باره گفت: در پی شکایت شرکت آب منطقه‌ای استان هرمزگان مبنی بر تصرف غیرمجاز 4000 مترمربع از بستر رودخانه شمیل ماموران پلیس آگاهی تحقیقات خود در این زمینه را آغاز کردند.

   

  وی افزود: ابتدای هفته‌جاری ماموران با مراجعه به محل این زمین از فردی که خود را مالک زمین معرفی کرده بود، تقاضای ارائه مدرک و سندی مبنی بر صحت ادعایش داشتند که این فرد هیچ‌گونه مدرکی را ارائه نکرد.

   

  رییس پلیس آگاهی استان هرمزگان با بیان اینکه ماموران متهم را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند گفت: وی در بازجویی‌ها به تصرف زمین با هدف انجام فعالیت‌های کشاورزی معترف شد.

   

  اصلحی با بیان اینکه این زمین رفع تصرف شده و به بیت‌المال بازگردانده شد، اظهارکرد: این زمین دارای ارزشی بیش از یک میلیارد و 200 میلیون ریال است.

   

  به گفته رییس پلیس آگاهی استان هرمزگان اقدامات متهم سبب واردشدن خسارات به باغات و مزارع بالادست شده بود.

   

  وی از انتقال متهم پرونده به دادسرا برای ادامه روند رسیدگی به جرم خبر داد و گفت: پلیس در برخورد با متجاوزان به بیت المال و حقوق مردم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

   

  رودخانه شمیل یکی از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است. رودخانه شمیل یا حسن‌لنگی، این رودخانه با نام چیل و شقرود از کوههای شمال‌شرقی بندرعباس سرچشمه می‌گیرد و در مسیر خود روستای شمیل را آبیاری کرده و از شمال به جنوب جریان می‌یابد. این رودخانه پس از آبیاری دشت‌های سر راه خود از نزدیکی روستای حسن‌لنگی می‌گذرد و آب این رودخانه نسبت به سایر رودها از کیفیت خوبی برای کشاورزی و آبیاری برخوردار است.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28612070
اکنون :
22