جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36228
  تاریخ انتشار : 29 مهر 1392 13:46
  تعداد بازدید : 589

  مدیرکل محیط زیست استان تهران خبرداد

  تشدید برخورد با شکارچیان غیرمجاز / خرید و فروش پوست حیوانات وحشی ممنوع

  در بازدید مدیرکل محیط زیست استان تهران از برخورد با شش گروه شکارچی غیرمجاز در استان تهران و کشف و ضبط 20 اسلحه، شش چهارپا و 9 پرنده از این افراد خبر داد.

  124-69.jpg

  دکتر محمد هادی حیدرزاده در مراسم رونمایی از کشفیات شکار و صید اداره کل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه طی دو هفته گذشته طرح ضربتی برخورد با متخلفان شکار و صید در استان به مرحله اجرا گذاشته شد، افزود: بر این اساس شش گروه شکارچی غیرمجاز در مناطق دستگیر و برای آنها پرونده قضایی تشکیل شده است.

   

  وی با اشاره به اینکه کشفیات امروز مرهون تلاش شبانه روزی محیط بانان، مخبران استان و علاقه‌مندان به حیات وحش است گفت: بر اساس آخرین آمارها با اجرای طرح ضربتی برخورد با شکار و صید غیرمجاز 20 قبضه اسلحه از متخلفان کشف و شش چهار پا و 9 پرنده و چهار حیوانی که در منازل شهروندان نگهداری می‌شدند، توسط محیط بانان کشف و ضبط شده است.

   

  مدیرکل محیط زیست استان تهران با تاکید بر اینکه مشکل اصلی ما با شکارکش‌هاست نه شکارچیان گفت: شکارچیان اقدام به کسب پروانه شکار کرده این در حالی است که شکارکش‌ها بدون مجوز و در فصل غیر شکار اقدام به شکار غیرمجاز می‌کنند.

   

  وی با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما گفت: بر این اساس انتظار می‌رود که وحوش از ارتفاعات استان به مناطق پایین تر آمده و بعضا در کنار جاده‌ها مشاهده شوند که همین جا از شهروندان درخواست می‌کنیم اگر با حیوان وحشی مواجه شدند حتما مراتب را به اداره کل محیط زیست استان تهران با شماره تلفن 77359564 در میان بگذارند.

   

  مدیرکل محیط زیست استان تهران در عین حال از تشکل‌ها و طرفداران محیط زیست نیز خواست در فصل سرما موضوع تامین علوفه حیات وحش استان را در دستور کار قرار دهند که در این راستا اداره کل محیط زیست استان تهران برنامه ویژه‌ای نیز با همکاری تشکل‌های زیست محیطی استان به مراحله اجرا خواهد گذاشت.

   

  وی با تاکید بر اینکه یگان حفاظت محیط زیست استان تهران در آماده باش کامل به سر می‌برد، گفت: برابر دستور ریاست سازمان حفاظت محیط زیست طرح ویژه برخورد با شکارچیان غیر مجاز که از چند هفته گذشته آغاز شده است به طور جدی در هفته‌های آینده نیز ادامه می‌یابد و این هشدار را به تمام شکارچیان متخلف و شکارکش‌ها می‌دهیم که قطعا ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با آنها برخورد جدی خواهند داشت.

   

  مدیرکل محیط زیست استان تهران در عین حال از برخورد با زمین خواران استان خبر داد و گفت: در این راستا در نظر داریم جلسه‌ای در شورای تامین استان برگزار کنیم و پس از آن با اخذ دستور مقام قضایی برخورد با زمین خواران استان به طور جدی آغاز می‌شود.

   

  وی در خصوص خرید و فروش پوست حیوانات نیز گفت: خرید و فروش پوست حیوانات وحشی ممنوع است و قطعا ماموران محیط زیست با متخلفان برخورد می‌کنند از سوی دیگر انتظار داریم مراکز فروش پرندگان نیز نظارت جدی در زمینه خرید و فروش پرندگان داشته باشند چرا که خرید و فروش پرندگان وحشی برابر قانون ممنوع است.

   

  مدیرکل محیط زیست استان تهران در خصوص جرایم ضرر و زیان حیات وحش نیز گفت: متخلفان برابر قانون به پرداخت جریمه ضرر و زیان به محیط زیست محکوم می‌شوند اما در عین حال انتظار داریم رقم ضرر و زیان افزایش یابد، چرا که این امر باعث افزایش بازدارندگی می‌شود.

   

  به گزارش ایسنا، اسماعیل میرانزاده، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران نیز در حاشیه این مراسم با تاکید بر اینکه نگهداری حیوانات وحشی مجوز می‌خواهد، از شهروندان خواست در صورت مشاهده نگهداری این حیوانات در منازل مراتب را هرچه سریعتر به اداره کل محیط زیست استان تهران اطلاع دهند.

   

  وی با اشاره به کشفیات اخیر در استان تهران گفت: از شکارچیان متخلف یک قبضه سلاح جنگی و یک قبضه سلاح غیرمجاز کشف شده و مابقی سلاح‌های کشف شده مجوز داشتند اما شکارچیان پروانه شکار نداشتند.

   

  فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به کشف تورهای غیرمجاز از شکارچیان متخلف گفت: شکارچیان این تورها را برای گرفتن پرندگان شکاری استفاده می‌کردند که با تلاشهای صورت گرفته این تورها نیز از آنها کشف شده است.

   

  وی با تاکید بر اینکه برخورد با شکارچیان غیر مجاز به طور شبانه روزی در استان ادامه دارد، تاکید کرد: بخشی از حیوانات کشف شده که نیاز به نگهداری و مراقبت دارند، در پارک طبیعت پردیسان تا زمانی که امکان رهاسازی داشته باشند نگهداری می‌شوند و مابقی حیوانات کشف شده به همراه تعدادی از حیواناتی که پس از تیمار در پارک پردیسان آماده رهاسازی هستند، امروز در طبیعت استان مورد رهاسازی قرار می‌گیرند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28612070
اکنون :
20