جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36224
  تاریخ انتشار : 29 مهر 1392 13:20
  تعداد بازدید : 412

  رییس دفتر شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست:

  تاثیر افزایش جریمه های شکار و صید نیازمند بررسی است

  رییس دفتر شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تصویب افزایش جریمه های شکار و صید در کمیسیون زیر بنایی گفت: تاثیر افزایش جریمه های شکار و صید نیازمند بررسی است.

  193105-555.jpg

  افشین کرمی افزود: باید از این پس برای روشن شدن تاثیر این اقدام، تعداد تخلفات و افزایش جمعیت حیوانات را به صورت مستمر بررسی کنیم، اما باید در نظر داشت که کاهش تعداد جمعیت حیوانات بر اثر شکار و صید تنها به یک مولفه بستگی ندارد.

   

  وی ادامه داد: اخیرا شاهد انتشار فیلم کشته شدن پلنگی توسط سگ‌های گله بودیم که در آن به بدترین شکل ممکن حیوان را از پای درآوردند یا پلنگ دیگری در رودبار توسط مردم محلی کشته شد و عکس‌هایی از سوزاندن یک خرس منتشر شده است که هر کدام از این متخلفان بر اساس نظر مراجع قضایی مجازات خواهند شد.

   

  رییس دفتر شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص افزایش کشتار حیوانات وحشی طی سالهای اخیر اظهار کرد: نمی‌توان گفت که طی سالهای گذشته کشتار حیوانات افزایش یافته است، بلکه دلیل مطرح شدن این موضوع افزایش اطلاع رسانی و بی‌پروا شدن متخلفانی است که از این کار خود فیلم و عکس می‌گیرند.

   

  کرمی بهترین راه حفاظت از تنوع حیوانی کشور را اطلاع رسانی و آموزش جوامع محلی عنوان کرد و افزود: وجود این حیوانات به نفع مردم محلی است، اما مردم باید از این مسئله آگاه شوند. همچنین مردم باید نحوه برخورد با حیوانات وحشی را بیاموزند تا از این پس شاهد اتفاقات اینچنینی نباشیم.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28612070
اکنون :
49