جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36158
  تاریخ انتشار : 28 مهر 1392 14:33
  تعداد بازدید : 477

  ملک‌شاهی:

  عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: بر این نکته تأکید کرد که هر پروتکلی باید به تصونمایندگان از حقوق هسته ای ملت دفاع خواهند کرد

  عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: بر این نکته تأکید کرد که هر پروتکلی باید به تصویب مجلس برسد و وکلای ملت با پروتکل های مغایر با منافع ملی مخالفت می کنند.یب مجلس برسد و وکلای ملت با پروتکل های مغایر با منافع ملی مخالفت می کنند.

  نمایندگان از حقوق هسته‌ای ملت دفاع خواهند کردبه گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ الهیار ملک‌شاهی نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان امروز علی لاریجانی رئیس مجلس مبنی بر اینکه مجلس اگر ضرورتی احساس کند در خصوص حجم و تنوع فعالیت‌ها و مذاکرات هسته‌ای ضوابطی را تصویب خواهد کرد، گفت: این سخن دکتر لاریجانی بر اساس قانون و اختیارات قانونی مجلس بود و لذا مجلس از اختیارات قانونی خود برای دفاع از حقوق هسته‌ای استفاده خواهد کرد.
  وی اضافه کرد: بر طبق قانون درباره پیوستن کشورمان به پروتکل‌ها باید مجلس در این زمینه اظهارنظر کرده و موضوع را به تصویب برساند؛ در واقع اگر صحبت از الحاق به پروتکل‌ها است مرجع صالح تصمیم‌گیری در این زمینه خانه ملت است.
  ملک‌شاهی درباره پذیرش پروتکل الحاقی توسط جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: هر پروتکلی حقوق مسلم و حقه ملت ایران را نادیده بگیرد و مغایر با حقوق اساسی و قانون باشد با مخالفت مجلس روبرو می‌شود.
  به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بر این نکته تأکید کرد که مجلس به عنوان قوه قانونگذار در چارچوب قانون اساسی و برای احقاق حق مردم می‌کوشد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28612070
اکنون :
39