جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36156
  تاریخ انتشار : 28 مهر 1392 15:31
  تعداد بازدید : 542

  صمدي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

  قانون و مجري آن در "كاهش جرايم مواد مخدر" دو روي يك سكه اند

  يك حقوقدان گفت: حجم زيادي از آمار زندانيان، به خصوص زندانيان خارج از کشور را مجرماني که مرتکب جرائم مواد مخدر هستند، تشکيل داده و اين در حالي است، كه قانون و مجري آن در كاهش اين جرايم، دو روي يك سكه اند.

  "محمدحسين صمدي" با اشاره به افزايش پرونده‌های ورودی مواد مخدر اظهار داشت: حجم زيادي از آمار زندانيان، به خصوص زندانيان خارج از کشور را مجرماني که مرتکب جرائم مواد مخدر هستند، تشکيل داده و اين در حالي است، كه قانون و مجري آن در كاهش اين جرايم دو روي يك سكه‌اند. 

  وي ادامه داد: قانونگذار در موارد 4، 5 و 8  قانون مجازات اسلامي، با توجه به ميزان مواد و چگونگي عملكرد قاچاقچيان مجازات‌هايي را اعم از تركيبي(حبس، شلاق و جريمه) براي اين دسته از افراد تعيين كرده است.
   
  صمدي با اشاره به مصادره اموال قاچاقچيان افزود: مصادره اموال حاصل از همان جرم، به معنای مصادره تمامی اموالی است که احتمالا در دفعات گوناگون از طریق قاچاق کسب شده است. 

  اين حقوقدان در پايان گفت: يكي از موارد لازم و بديهي در راستاي كاهش آمار پرونده‌هاي مواد مخدر به دادگاه‌ها صرف هزينه و تلاش تمامي مسئولين به منظور فرهنگ‌سازي و اجراي قانون است.

   

  منبع خبر

  http://www.yjc.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28612070
اکنون :
31