جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36149
  تاریخ انتشار : 28 مهر 1392 15:7
  تعداد بازدید : 740

  مدیر دفتر حمایت از حقوق زنان دادگستری کردستان:

  130 پرونده طلاق توافقی به صلح و سازش ختم شد

  مدیر دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری کردستان از انجام 1528 مورد مشاوره حضوری در مراکز مشاوره استان خبر داد و گفت: 131 مورد از این پرونده ها به صلح و سازش ختم شده است.

  154-29.jpg

  نادیا محمد‌پور  برگزاری کارگاه آموزشی برای 85 زوج در معرض طلاق را با همکاری کارگروه بانوان فرمانداری سنندج یکی از اقدامات انجام شده در این راستا عنوان کرد و افزود: بیش از 20 زوج از این تعداد بعد از شرکت در این کارگاه مصالحه کردند.

   

  وی بیان کرد: در این دوره آموزشی از مشاوران و روانشناسان متخصص در زمینه ارائه آموزش‌های مختلف بهره گرفته شده است.

   

  محمدپور بیان کرد: به منظور برقراری صلح و سازش بین زوجین متقاضی طلاق با بهزیستی، تیم مشاورین کاهش طلاق در دادگستری کل کردستان استقرار یافته است.

   

  محمد‌پور تصریح کرد: بر اساس اعلام اداره‌کل فرهنگی اجتماعی قوه قضائیه، دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری کردستان به دلیل عملکرد مطلوب، نوآوری، ارسال به موقع گزارش‌ها، انجام امورات ارجاعی و تعامل موثر با سازمان‌ها و ادارات موفق به کسب رتبه دوم کشوری در سال گذشته شده است.

   

  وی با بیان اینکه طبق هماهنگی به عمل آمده، تمامی پرونده‌های طلاق برای مشاوره به این دفتر ارجاع می‌شوند، افزود: اغلب مراجعین این دفتر را زنانی تشکیل می‌دهند که نیازمند کمک، مشاوره و حمایت هستند.

   

  مدیر دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری کردستان بیان کرد: اعزام ماهانه دو وکیل زن به بند نسوان زندان و یک وکیل مرد به کانون اصلاح و تربیت از دیگر اقدامات دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری استان در سال گذشته است.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
25